Humorné příběhy, co se fakt staly:
Odvoz ERŤáku do opravy
Dovoz Tatry šestikolky

Humorné zápisky od požárů a úsměvné rady občanům
Úsměvné zápisky od požárů:

- Velitel, aniž by provedl průzkum, nasadil dva B proudy. Tím bylo na budově napácháno více škody než požárem. Teprve po dostavení profesionálních hasičů byly oba proudy zastaveny, požár lokalizován a voda z budovy odčerpána.

- Protože je dotyčný schizofrenik, tak místo aby požár hasil, tento v rozpolcení osobnosti podporoval dodávkami dalšího benzínu.

- V průběhu požáru nedošlo k usmrcení ani zranění osob až na jednoho mladíka, který si při vynášení cizích svršků popálil ruce.

- Při tomto zásahu bylo dokázáno, že hasící přístroj v rukou schopného inteligentního člověka činí veliké zázraky.

- Na pomoc přispěchali sousedé, kteří oheň zlikvidovali. Tím vznikla škoda 25 000 Kč.

- Požár způsobil Klíma, který měl již delší dobu známost s vdanou Kopřivovou. Z jeho výpovědi: " Čekal jsem na ni před stodolou, když dlouho nešla, začlo mi být zima a tak jsem zašel do stodoly, kde jsem si zapálil cigaretu. Vtom do stodoly vešel manžel mojí milenky pro dříví. Abych nebyl zpozorován, přikrčil jsem se s ještě hořící zápalkou více do sena. Zápalka mě začla moc pálit a upustil jsem ji. To je vše, co mohu k případu dodat. Shořelé stodoly i rodinného domku upřímně a ze srdce lituji".

- Matka uložila dceři, aby šla zapálit svíčku na hrob dědovi. Z mladické nerozvážnosti však zapálila i suché hřbitovní odpadky. Uchráněné hodnoty na plastikových urnách a přilehlých tůjích činí 20 000 Kč.

- Dotyčný si pochvaloval, jak mu kamna zničehonic dobře táhnou, ale nebyl se přesvědčit proč. Od spáry v komíně pak chytlo seno, půda a celý rodinný domek.

- Příčinou požáru je vnuk Michal Kolář, který je dementní, ale přesto se den před požárem naučil správně škrtat zápalku.

- Z dalších průvodních jevů, které jsou pro proces samovznícení sena charakteristické, je výskyt nakyslého zápachu po praženém rostlinném materiálu, který je cítit před požárem.Tomuto průvodnímu jevu nebyl přikládám hlubší význam vzhledem k tomu, že v bezprostřední blízkosti je středisko JZD, odkud se někdy šíří prapodivné vůně.

- Kouř z rodinného domku vycházel nejen z oken, ale i z neomítnuté zdi, což svědčí o fušérství zedníků. Příčina požáru je však neobjasněna.

- Příčinou požáru stodoly a přilehlého domku bylo vypalování krys pod skladem, který lehl popelem. Krysy i přes toto přezily.

- Blesk udeřil do jabloně, na které byl natažen silný drát ke stodole a uvázán pes Puňťa, po kterém sjel blesk do stodoly.

- Požár se v bytě dosti rychle šířil. Naštěstí šel okolo velitel místního požárního sboru, který spolu s kolegou vyrazil dveře a oheň obětavě zlikvidoval. Pozoruhodné na tomto případě je to, že to byl poslední dobou třetí požár, který takto velitel sboru zpozoroval, hlásil a hasil.

Rady občanům, k srdci určitě si je však neberte:

- Houkajícím hasičům zásadně neuhýbejte z cesty, jste přece na hlavní. K vám určitě nejedou.

- Opravdu nemá cenu se připásat. Je prokázáno, že lebeční kost je dostatečně tvrdá na to, aby čelní sklo prorazila.

- Posadit vaše dítě do bezpečnostní sedačky je nesmysl. Když stojí mezi sedadly, má lepší výhled a v cestě mu stojí už jen čelní sklo.

- Poslali jste děti hrát si do stohu? Dejte jim s sebou sirky. Ten strach o jejich život vám žádný televizní thriller nenahradí.

- Montujete si elektroinstalaci a plyn? Samozřejmě, proč volat odborníka když to dokážeme sami ohrozit život svůj i našich blízkých.

- Při výměně lahví přeci nebudete zbylý Propan-Butan vracet dodavateli. Vylijte ho do výlevky. Sklenáři vám okna zasklí a plastičtí chirurgové dnes již dokáží zázraky.

- Co takhle rozdělat si v srpnu v lese ohýnek a upéct si špekáček? Romantické. Hasiči budou makat až do rána a vzpomínat na Vás v "dobrém".

- Škrtli jste na louce a oheň běží k lesu? Neděste se, vítr se určitě obrátí.

- Dejte si ještě jedno cigáro, naposledy, nejlépe v posteli před spaním.

- Každá mrtvola je ošklivá. Podívejte se do zrcadla dokud je čas.

Těchto rad se raději nedržte, protože čert nikdy nespí !!!