Rok 2016: dění u Sboru, pozvánky, ...


Vloženo 7.12.2016 PRO ČLENY SDH: Školení asistenčních hlídek
Ve středu 14.12.2016 proběhne od 17:30 na hasičské zbrojnici školení preventivních asistenčních hlídek. Účast zájemců o výkon těchto hlídek (zejména v kulturním domě) nutná!!!

Vloženo 7.12.2016 Ježíšek
Stejně jako každý rok k nám Ježíšek přichází o něco dříve, aby 24.prosince měl čas na domácnosti s dětmi. Takže na naší hasičárně postupně přibývají prostředky, které jsou nakoupeny z rozpočtu města dle plánu.

Vloženo 7.12.2016 Úpravy na hasičárně
V sobotu 3.12. v rámci schůzky jednotky jsme se pustili do hospodářských prací na naší hasičárně. Provedli jsme "menší" úpravu v šatně jednotky a hlavně se pustili do řádného zprovoznění topení, kdy bylo nutno předělat zapojení elektroinstalace tak, aby byl funkční termostat.

Vloženo 7.12.2016 Cyklika velitelů
V pátek 2.12. se velitelé zúčastnili každoroční 8-mi hodinové Cyklické odborné přípravy organizované Hasičským záchranným sborem. Příprava se uskutečnila na Hasičské zbrojnici ve Fulneku, kde si přítomní vyslechli několik bloků přednášek. Naši velitelé družstev Tomáš Ticháček a Jaromír Wolf na závěr podstoupili přezkoušení po 5-ti letech.

Vloženo 18.11.2016 Výcvik v DT
V sobotu 12.11. v pozdních odpoledních hodinách uspořádali členové naší jednotky výcvik v dýchací technice nejen pro sebe, ale i další jednotky. Více vč.fotografií v článku na serveru www.pozary.cz.

Vloženo 5.11.2016 IMZ JSDH předučených k zásahům u DN
Dnes 5.11.2016 zorganizoval HZS MSK ÚO Nový Jičín již pátý ročník Instrukčně metodického zaměstnání členů jednotek SDH obcí předurčených k zásahům u dopravních nehod z územního odboru Nový Jičín. Netradičně se tato odborná příprava odehrála mimo území "okresu" Nový Jičín a proběhla ve školícím středisku SŽDC v Ostravě i přilehlé stanici HZS SŽDC. Letošním tématem byly zásahy na železnici. Členové jednotek z Bílovce, Fulneku, Kopřivnice, Oder, Příbora, Starého Jičína a Studénky společně s přizvanou jednotkou SDH Markvartovice byli v dopolední teoretické části seznámeni s:
- bezpečnostními předpisy týkajícími se provozu na železnici
- konstrukcí trakčního vedení
- konstrukcí železničních kolejových vozidel používaných pro přepravu osob
- potupy při různých typech zásahů na železnici
- organizací i vybavením jednotky HZS SŽDC Ostrava
V poobědovém čase následoval praktický blok, ve kterém přítomní shlédli:
- techniku HZS SŽDC Ostrava
- praktickou ukázku zkratování trakčního vedení
- praktickou ukázku nakolejování železničního vagónu
Věříme, že si i naši členové odnesli spoustu nových informací a s obsahem zaměstnání byli spokojeni.

Vloženo 5.11.2016 IMZ v Mladé Boleslavi
Dnes proběhlo každoroční zaměstnání ve Škodě auto pro zástupce jednotek SDH obcí předurčených k zásahům u dopravních nehod z Moravskoslezského kraje. Za naší jednotku se zúčastnil Ing.Miroslav Vendrinský, který tak získal možnost vyzkoušet si své dovednosti na současně vyráběných vozidlech Škoda.

Vloženo 5.11.2016 Stáž u HZS
V neděli 30.10. absolvovalo pět členů naší jednotky celodenní stáž s naší CAS24 u HZS MSK na hasičské stanici v Novém Jičíně. Mimo bohatý program odborné přípravy byli členové jednotky vysláni společně s "hostiteli" k požáru do Frenštátu p.R.

Vloženo 8.10.2016 Výcvik jednotky
V sobotu 8.10. v brzkých ranních vyrazili členové jednotky do Školního a výcvikového zařízení HZS ve Frýdku-Místku. V tomto středisku absolvovali přítomní členové naší jednotky výcvik s dýchací technikou ve zdejším polygonu a výcvik sebezáchrany z výšky na cvičné věži.

Vloženo 5.10.2016 Oprava CAS24
Během pondělka a útera byla opravena CAS24. Odstraněna byla vůle na řízení vozidla a hlavně byl opraven náhon čerpadla. Na něm byl vyměněn poškozený kříž na kardanu ihned za převodovkou. Vozidlo je opět plně akceschopné.

Vloženo 21.9.2016 Oficiální předání CAS30 do užívání
V úterý 20.9. proběhla na Slezském náměstí v Bílovci neobvyklá akce. Město předávalo do užívání několik nových vozidel či vybavení. V rámci této akce byla oficiálně do užívání předána starostou města Bílovce Mgr.Pavlem Mrvou i naše CAS30. Více vč.fotografií v článku na www.bilovec.cz.

Vloženo 2.9.2016 Pavel Freisler "50"
V letošním roce náš dlouholetý člen Pavel Freisler oslavil své životní jubileum - 50 let. Při této příležitosti uspořádal poslední prázdninovou sobotu na hasičském areálu oslavu, při které jsme mu za Bílovecké hasiče poblahopřáli a předali malou pozornost.

Vloženo 19.8.2016 Výzva OSH Nový Jičín k soutěži TFA
SH ČMS - Okresní sdružení hasičů Nový Jičín spolupořádá již II. Mistrovství České republiky dobrovolných hasičů v disciplínách – TFA 2016. Soutěž se uskuteční ve Štramberku v sobotu 1. října 2016. V této souvislosti se tvoří tým dobrovolníků starších 18-ti let, kteří by byli ochotni zapojit se do organizace akce a technické čety obdobně jako v roce 2014. Má-li někdo z Vás zájem poskytnout své služby, kontaktujte starostu SDH na emailu radomir.fesar@hzsmsk.cz v termínu do 5. září 2016.

Vloženo 29.7.2016 Ukázka CAS30 v Lubojatech
V sobotu 23.7. SDH Lubojaty pořádaly pro veřejnost oslavu výroční založení Sboru. Akce se konala v odpoledních hodinách na místním hřišti. My jsme přijeli ukázat zrekonstruovanou CAS30.

Vloženo 29.7.2016 Morawska brama
V sobotu 9.7. od 14-té hodiny se v partnerském městě Kietrz uskutečnilo letošní kolo soutěže Morawska brama 2016. Po slavnostním průvodu následoval přesun na místní sportovní areál. Klání se jako každoročně zúčastnily hasičské sboru z české i polské strany hranice. Našemu týmu se i přes dosažený čas, v pro nás netradičním požárním útoku, podařilo dovézt pohár. Po ukončení soutěže bylo pro naši delegaci nachystáno občerstvení v místní hasičárně partnerského sboru.

Vloženo 9.7.2016 CAS30 V PROVOZU!
Včerejším dnem byla po rekonstrukci uvedena do provozu nyní již CAS30 T815. Po najetí potřebných 1500km bez zátěže byla ve středu večer vyzbrojena technickými prostředky, nádrž napuštěna vodou a proběhlo zaškolení obsluhy. Ve čtvrtek bylo ujeto prvních 100km se zátěží a rozhodnuto, vzhledem k "sezóně požárů", zařadit vozidlo do akceschopného stavu. Zároveň bude pokračovat záběh se zátěží, což obnáší ujetí dalších cca 1000km, po kterých proběhne opět v Kopřivnickém servisním středisku prohlídka vozidla a servis.

Vloženo 30.6.2016 CAS30 po opravě v servisu
Od pondělka 27.6. byla CAS30 v servisu Tatra v Kopřivnici, kde řešili opravu regulátoru tlaku vzduchu a další drobnosti. V rámci tohoto servisního zásahu došlo i na montáž mřížek na přední světlomety. Dnes jsme Tatru dovezli opět domů a začneme intenzivně zaběhávat.

Vloženo 22.6.2016 S problémem, ale je doma
Dnes nastal den D. V 8 hodin jsme vyrazili směr Slatiňany. Cíl: "Převzít a dovézt zrekonstruovanou CAS30 do Bílovce". První půlka cíle splněna bez problémů, druhá jen přes veškeré úsilí řidičů! Ale protože jsme zručnější a mazanější než MacGyver a Chuck Norris dohromady (viz.foto 53 a 58), s přefoukáváním vzduchového systému jsme si poradili a CASku dovezli domů. Po 5 měsících je vozidlo zpět na naší hasičárně. Jak se rekonstrukce povedla se pozná až během užívání. Můžeme si jen přát ať nám CASka slouží alespoň tak dobře, jako CAS24 Terrno1.

15.6.2016 Úmrtí členky
S lítostí oznamujeme, že naše řady po dlouhé a vážné nemoci navždy opustila dlouholetá členka našeho sboru sestra Kateřina Hudcová. Poslední rozloučení se uskuteční 16.6. od 15:30 hodin ve Smuteční síni v Bílovci na ulici Ostravské.
Sraz členů bude na Bíloveckém hřbitově v 15:15.

Vloženo 15.6.2016 Jdeme do finále
Dnes jsme absolvovali poslední kontrolní den u zhotovitele rekonstrukce naší CAS30, tedy ve firmě Kobit Slatiňany. Tomuto samozřejmě předcházela telefonní i emailová komunikace s konstruktérem. Na vozidle probíhaly práce na zástavbě technických prostředků do nástavby vozidla. Řešili jsme i změnu několika detailů umístění prostředků oproti našemu návrhu. Termín předání je již za dveřmi:-).

Vloženo 8.6.2016 Akce u příležitosti Dne dětí
V pátek 3.6. jsme připravili pro děti nejen ze školní družiny k jejich svátku netradiční odpoledne. Děti nejprve viděly ukázky práce hasičů při hašení požárů různými způsoby, poté si mohly vyzkoušet své dovednosti při soutěžích s hasičskou tématikou. Během celé akce si přítomné děti s rodiči mohly opéct párek.

Vloženo 24.5.2016 Okresní kolo v PS
V sobotu 21.5. jsme se doplněni o 3 členy SDH Bítov vypravili na okresní kolo v požárním sportu. Této soutěže jsme se zúčastnili po více než 15-ti leté odmlce (odhadujeme 18let). V kategorii mužů startovalo 8 družstev. Disciplínu 100m s překážkami jsme se v součtu šesti nejlepších časů našich závodníků ukončili na 6-tém místě se ztrátou 0,14s na 5-té místo. Bohužel první štafeta v běhu na 4x100m byla diskvalifikována, pro předčasné odpojení proudnice na třetím úseku. Druhá štafeta skončila na posledním 8-ém místě. Disciplína požární útok byla anulována pro poruchu časomíry. V součtu hodnocených disciplín jsme obsadili konečné 7-mé místo. Oficiální výsledky a fotografie už doplněny. Video již brzy.
Výsledková listina


Vloženo 10.5.2016 Technické prostředky jsou v KOBITu
Dnes velitel jednotky odvezl do firmy KOBIT v rámci kontrolního dne technické prostředky pro zástavbu do nové nástavby CAS30. Na vozidle probíhaly práce na rozvodech elektroinstalace pro nástavbu. Pozn.: Přestože poslední dobou zlobí spínací skříňka dopravního automobilu, cesta tam i zpět byla bezproblémová:-).

Vloženo 10.5. Přírůstek ve vozovém parku
Včera 9.5. převzal velitel jednotky na stanici Hasičského záchranného sboru v Novém Jičíně osobní automobil Škoda Fabia (rok výroby 2007). Ten byl na město Bílovec převeden bezúplatně pro potřeby naší jednotky. Bude plnit zejména úkoly hospodářského charakteru. Podrobné informace o vozidle v sekci Současná technika.

Vloženo 1.5.Pohárová soutěž
V sobotu 30.4. pořádla náš Sbor již tradiční soutěž v požárním útoku "O pohár starosty města". Za přívětivého počasí se na start v kategorii mužů postavilo 16 družstev, v kategorii žen 4. Z výsledkové listiny je zřejmé, že o stupních vítězů v kategorii mužů rozhodovaly setinky vteřin. Kolektivům děkujeme za jejich účast i předvedené výkony.
VÝSLEDKOVÁ LISTINA

POZVÁNKA PRO SOUTĚŽNÍ DRUŽSTVA
V sobotu 30.dubna od 13 hodin pořádá náš Sbor již tradiční soutěž o Pohár starosty města Bílovec v požárním útoku. Tímto si dovolujeme pozvat všechny soutěžní družstva.
Více na pozvánce zde...
PROPOZICE A PŘIHLÁŠKA

Vloženo 26.4.2016 Návštěva v KOBITu - řešení podoby nástavby
Dnes jsme navštívíli firmu KOBIT, tedy dodavatele rekonstrukce naší CAS30 (původně CAS32) T815. S konstruktéry jsme řešili rámcovou podobu nástavby, včetně rozmístění většiny výbavy. Původně jsme měli vidět i zrekonstruovaný podvozek. Ten se však přesunoval z Kopřivnice do Slatiňan až dnes (viz foto 35 a 36).

Vloženo 24.4.2016 Celosborová brigáda
V sobotu 16.4. proběhla celosborová brigáda. 19 členů našeho sboru se ihned z rána přesunulo na hasičský areál, kde bylo práce více než dost. Členové posekali trávu, uklidili popadané větve, vyřezali uschlé stromy, uklidili obě "boudy", opravili poškozený plot i bránu, instalovali opravený uzák, válcovali plochu hřiště a zprovoznili časomíru. Mezitím jeden z nich připravil gulášek pro vyhládnuvši kolegy.

Vloženo 13.4.2016 HVZ Lukas má nového majitele
Dnes ve večerních hodinách se naše "staré" hydraulické vyprošťovací zařízení Lukas vydalo na dlouhou cestu a to na Vysočinu. Pro svou jednotku jej zakoupilo SDH Košetice. Věříme, že jim přes své stáří bude dobře sloužit. Nám zůstaly jen vzpomínky na práci s ním, hlavně na zásah ve Studénce 8.8.2008, kde odvedlo kus práce.

Vloženo 10.4.2016 Stáž u HZS
V sobotu 9.4. od 8 hodin absolvovala naše jednotka stáž u HZS na hasičské stanici v Novém Jičíně. Šest členů bylo připraveno vyjet se svou cisternou společně s profesionály k případnému zásahu. Dopolední program, kterého se zúčastnilo i dalších šest členů s dopravním automobilem, byl po provedeném bezpečnostním školení vyplněn školením předlékařské první pomoci vč.výcviku resuscitace na figuríně a praktickým výcvikem s dýchacími přístroji při vyhledávání osob v CO krytu v Novém Jičíně. Odpolední program, který již absolvovala pouze osádka cisterny, byl zaměřen na ošetřování dýchacích přístrojů i masek, práci s proudnicí při hašení požárů vč.seznámení s výcviky v ohňovém kontejneru, sebezáchranu z výšek a zakončen byl prohlídkou techniky hasičské stanice Nový Jičín. V 18 hodin pak i tato posádka odjela zpět na svou základnu.

Vloženo 7.4.2016 Práce na podvozku - Jdeme do finále
Dnes proběhl v servisu Tatra v Kopřivnici za přítomnosti zástupce zhotovitele, tedy firmy Kobit, kontrolní den. Práce jdou do finále a kvapem se blíží předání zrekonstruovaného podvozku do Slatiňan. Stav rekonstrukce k dnešnímu dni je na fotografiích 31-34.

Vloženo 2.4.2016 Pro členy JSDH: Stáž u HZS
V sobotu 9.4. absolvuje od 8 do 18 hodin naše jednotka stáž u HZS na hasičské stanici v Novém Jičíně. Odjezd v 7:15, na nikoho se nečeká.

Vloženo 30.3.2016 Práce na podvozku - Vpřed a zpatky ni krok
Jak pokročily práce na rekonstrukci podvozku CAS30 můžete shlédnout na fotografiích 27-31.Prodej HVZ Lukas
Město Bílovec nabízí k prodeji Hydraulické vyprošťovací zařízení Lukas složené z pohonné jednotky GO-3T a kombinovaných nůžek LKS 35 EN. Více o zařízení vč.fotografií zde... Důvodem prodeje je nadbytečnost.

Vloženo 15.3.2016 Podvozek Tatry se začíná kompletovat
Práce na rekonstrukci naší CAS32 (nově CAS30) T815 zdárně pokračují. Jak, to můžete shlédnout na fotografiích 20-26.


Pro členy SDH: Pozvánka
V sobotu 12.3. pořádá SDH Bílovec pro své členy a hlavně členky oslavu Mezinárodního dne žen. Více v pozvánce zde...

Vloženo 8.3.2016 Účast na TFA
Dne 6.3.2016 se naši členové Roman Šec a Mirek Vajda zúčastnili soutěže 0.ročníku zimní varianty TFA v přírodních podmínkách ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích.
Více včetně fotografií na Facebooku

Vloženo 1.3.2016 Z CAS32 zbyla kopa šrotu
Dne 23.2. byl kontrolní den v servisu Tatra v Kopřivnice. Jak probíhalo rozebírání podvozku naší CAS32 můžete shlédnout na fotografiích 5-12. Fotografie 13-19 zachycují co jsme viděli, vlastně neviděli, my. Moc toho na dílně nezbylo:-).

Vloženo 23.2.2016 Výcvik s HVZ
V sobotu 20.2. jsme společně s JSDH Studénka absolvovali pod vedením HZS výcvik s Hydraulickým vyprošťovacím zařízením. Po roce a půl jsme se vrátili do areálu bílovecké firmy Tigressa, kde jsme měli možnost trénovat na vyřazeném autobusu. Členové si postupně ověřili několik technik vnikání boční stěnou a také vyproštění zraněných osob.
Foto na Facebooku

Vloženo 23.2.2016 Kalendář soutěží 2016
V sekci Ke stažení přidán kalendář soutěží OSH Nový Jičín na rok 2016.
Ke stažení taktéž zde...

Vloženo 23.2.2016 Plán odborné přípravy
V sekci Ke stažení přidán Plán odborné přípravy JSDH Bílovec na rok 2016.
Ke stažení taktéž zde...

Vloženo 3.2.2016 DA v provozu
Dnes bylo s DA Volkswagen absolvováno měření emisí a STK. Vozidlo bylo shledáno provozuschopným a zařazeno zpět na výjezd. Tomuto předcházela s malou "přestávkou" více než dvouměsíční odstávka, kdy bylo nutné nejprve vyměnit svíčky i kabeláž. Posléze ukočil svůj život katalyzátor. Vzhledem k uzavření rozpočtu na konci roku se jej podařilo zakoupit až v půlce ledna. Členové jednotky provedli svépomocí jeho výměnu a následně po problémech s imobilizérem i řídící jednotkou se podařilo vozidlo zprovoznit.

Vloženo 27.1.2016 CAS32 již odvezena
Po odstrojení v minulém týdnu je již CAS32 odvezena ke zhotoviteli rekonstrukce firmě KOBIT ze Slatiňan. Ve velmi krátké době bude odejmuta nástavba a podvozek pojede zpět do našeho kraje na rekonstrukci k výrobci, tedy do Tatry. Nejzasší termín návratu rekonstruované cisterny k naší jednotce je v červnu. Na fotografii malá ochutnávka jak bude vypadat opravený podvozek. Další fotografie budou doplněny.

Vloženo 25.1.2016 Výroční valná hromada
V sobotu 23.1. se od 15 hodin konala na naší hasičské zbrojnici konala Výroční valná hromada našeho SDH. Na jednání jsme zhodnotili činnost v roce 2015 a nastínili úkoly do letošního roku. Po ukončení oficiálního jednání a pohoštění proběhla tradiční volná zábava s tombolou.
Foto na Facebooku

PRO ČLENY: Pozvánka na VVH
V sobotu 23.1.2016 se od 15 hodin uskuteční výroční Valná hromada našeho SDH. Po ukončení Valné hromady bude pokračovat tradiční volná zábava s tombolou. Více v pozvánce.

Vloženo 13.1.2016 Navýšen příspěvek města na opravu CAS32
Dnes zastupitelé města na svém jednání jednomyslně schválili navýšení podílu města na rekonstrukci naší cisternové automobilové stříkačky CAS32 T815. Celková cena po dohodě se zhotovitelem je 3716000,-Kč, přičemž dotace Ministerstva vnitra činí 1500000,-Kč. Všem zastupitelnům tímto děkujeme za projevenou důvěru. Nyní nastane kalup, neboť vozidlo během několika dní bude předáno zhotoviteli. Nejzasší termín návratu je do konce června, kdy musí být proúčtována dotace.

Vloženo 1.1.2016 Nový design webových stránek
Dnes byly spuštěny tyto nově upravené stránky našeho Sboru. Zatím se ladí jejich zobrazování a prosíme tedy návštěvníky o připomínky a schovívavost.