Rok 2015: dění u Sboru, pozvánky, ...


29.12. Výcvik JSDH
Dne 27.12.2015 ve večerních hodinách pořádali hasiči z Fulneku výcvik ve vyhledání osob v zakouřeném prostoru. Výcvik se konal ve starém rodinném domě v Hladkých Životicích. Našich pět hasičů si tak vyzkoušelo situace, které se podobaly reálnému zásahu. Zvláštní poděkování patří Hasičům z Fulneku, kteří zorganizovali přínosný výcvik a na závěr zajistili posezení u nich doma na zbrojnici.
Foto na Facebooku

13.12. Úmrtí člena doplněno 15.12.
S lítostí oznamujeme, že včera 12.12. naše řady po dlouhé a vážné nemoci navždy opustil dlouholetý člen našeho sboru bratr Rostislav Hudec. Krátký "hasičský životopis" Rostislava Hudce, který byl jedním ze dvou našich členů honosících se nejvyšším vyznamenáním dobrovolného hasiče - titulem zasloužilý hasič, ke shlédnutí zde...
Poslední rozloučení se uskuteční 18.12. od 14 hodin ve Smuteční síni v Bílovci na ulici Ostravské.
Parte
Sraz členů bude na Bíloveckém hřbitově:
- 13:30 čestná stráž
- 13:45 ostatní


13.12. Kontrola z HZS
Po dvou letech se naše jednotka 4.12. opět podrobila kontrole z Hasičského záchranného sboru. Až na drobný nedostatek, chybějící protokol o přezkoušení členů z roku 2014, byla veškerá kontrolovaná dokumentace shledána v pořádku.

10.12. Vyhlášení výsledků ADHR2015
Včera, 9.12., se od 18 hodin v brněnské Laser Show Hall uskutečnilo vyhlášení výsledků 5.ročníku ankety Dobrovolní hasiči roku. Bíloveckou jednotku na akci zastupovala čtyřčlenná delegace. Naše jednotka bojovala o velmi hodnotné ceny v kategorii jednotek v oblasti Severní Morava, kdy ji do finálové pětice vybrala odborná porota. Dále již o výsledku rozhodovala věřejnost v internetovém i SMS hlasování. Z pěti finalistů v naší kategorii jsme se umístili na bramborové medaili, tedy čtvrtém místě. Přesto děkujeme všem, kteří nám zaslali svůj hlas.
Článek na serveru pozary.cz
Fotografie na Facebooku

8.12. Program pro děti
ve čtvrtek 3.12. uspořádal Sbor (členové okolo kroužku Mladých hasičů) "Čertovskou diskotéku" pro děti docházejících do kroužku a děti členů. Po ukončení proběhla Mikulášská nadílka pro děti členů.

2.12. Noví nositelé DT v naší jednotce
Během dvoudenního kurzu konaného ve dnech 28.-29.11.2015 v Ústřední hasičské škole v Jánských Koupelích získali dva členové naší jednotky Vojta Kiss a Peter Vexler odbornost Nositelů dýchací techniky. Smutnou tečkou kurzu však byla porucha DA Volkswagen, který byl dovezen po nouzovém zprovoznění velitelem až v pondělí a zůstává mimo provoz.

29.11. Školení u HZS
V sobotu 28.11. proběhlo pod vedením lektora z HZS HS Bílovec zaměstnání pro členy JSDH tzv. studený výcvik s proudnicemi. Za naši jednotku se zúčastnili čtyři členové.
Foto na Facebooku
Článek na serveru www.pozary.cz (vč.fotograií)

29.11. Cyklika velitelů
Opět po roce se v pátek 27.11. ve Fulneku uskutečnila Cyklická odborná příprava velitelů družstev jednotek kategorie JPO II a JPO III. Za naši jednotku se samozřejmě velitelé zúčastnili.

7.11. Školení Preventivních asistenčních hlídek
V pátek 6.11. proběhlo školení Preventivních asistenčních hlídek z řad členů našeho SDH. Celkem se zúčastnilo 11 členů, kteří v následujícím roce mají oprávnění vykonávat tuto činnost zejména při zajištění kulturních akcí v Kulturním domě v Bílovci.

7.11. Ukázka techniky a zásahu u DN
Dne 18.10. uspořádal Fotbalový klub Bílovec společně s městem Bílovec fotbalovou benefici ve prospěch Fotbalového klubu Tísek, který při požáru přišel o veškeré zázemí. Naše jednotka byla oslovena k účasti a provedla nejen statickou ukázku, ale i ukázku zásahu u dopravní nehody. Více zde...

Pro členy SDH: školení asistenčních hlídek
V pátek 6.11.2015 od 17 hodin proběhne na hasičské zbrojnici školení asistenčních požárních hlídek. Členové, kteří chtějí být do těchto hlídek zařazováni (při společenských akcích v kulturním domě apod.), mají povinnost se tohoto školení zúčastnit.

Vloženo 12.10.2015 - Dar Moravskoslezského kraje
Dne 8.10. obdaroval Moravskoslezský kraj hasičské jednotky novým vybavení. Naše jednotka získala zástěnu k dopravním nehodám. Tímto děkujeme. Více o předávání v článku na serveru www.pozary.cz zde...

Pozvánka: Pro kolektivy MH
V sobotu 26.9. od 8 hodin pořádá náš sbor pohárovou soutěž pro kolektivy mladých hasičů. Soutěžit se bude v disciplínách Štafeta požárních dvojic a Závod požárnické všestrannosti. Tímto si dovolujeme všechny kolektivy Mladých hasičů co nejsrdečněji pozvat k účasti v této soutěži. Po vyhodnocení této pohárové soutěže bude provedeno i vyhodnocení celoroční ligy Floriánek CUP 2015.

Pro děti se zájmem o zapojení do kolektivu MH
PRVNÍ SCHŮZKA PROBĚHNE 24.9.2015 OD 16 HODIN. SRAZ ZÁJEMCŮ U HASIČSKÉ ZBROJNICE NA ULICI 17.LISTOPADU
Po roční odmlce obnovuje SDH Bílovec činnost kolektivu Mladých hasičů. V nejbližších dnech bude proveden nábor na základních školách. Termín první schůzky bude upřesněn. Rodiče mohou své ratolesti rovněž přihlásit emailem na adrese hasici.bilovec@centrum.cz

Pro členy SDH: Účast na zajištění soutěže MH
Výbor SDH Bílovec žádá členy o účast při zajištění průběhu soutěže mladých hasičů dne 26.9. Vzhledem k potřebě většíhou počtu organizátorů je potřeba "každé ruky". Předpokládaná doba na zajištění průběhu soutěže je od 7:00 do 12:30. Zájemci o účast ať se nahlásí do 13.9.2015 starostovi SDH Radomíru Fešarovi na email radomir.fesar@hzsmsk.cz případně telefonicky.

Vloženo 2.9.2015 Vystěhování garáží na ulici Radotínské
Včerejším dnem bylo ukončeno průběžné prázdninové vystěhování garáží v objektu bývalé kotelny na ulici Radotínské. S ohledem na užívání celého objektu hasičské zbrojnice byly prostory bývalé kotelny již nadbytečné a včera 1.9. předány zpět městu Bílovec. Všem členům jednotky, kteří se podíleli na průběžném stěhování, velitel jednotky děkuje za nasazení.

Vloženo 2.9.2015 Perný měsíc členů jednotky
Při pohledu na statistiku zásahů je zřejmé, že takový srpen členové jednotky ještě nezažili. Celkem byli poplachovými zprávami přichozivšími na jejich mobilní telefony svoláni 27x. 16x likvidovali bodavý hmyz, 6x hasili požár (přičemž ve 2 případech zasahovala druhovýjezdová CAS a členové zároveň s prvovýjezdovou CAS drželi i pohotovost na základně), 4x byli povoláni k pohotovosti na stanici a 1x vyjeli k planému poplachu.

Vloženo 24.7.2015 Pro členy JSDH: HVZ Holmatro v provozu
Včera byla vyměněna poškozená tlaková hadice na pohonné jednotce HVZ Holmatro. HVZ plně funkční a dáno do provozu.

Vloženo 13.7.2015 Výcvik JSDH
V sobotu 18.7. si díky vstřícnosti bytového družstva členové jednotky vyzkoušeli zásahy v osmipodlažním bytovém domě v Bílovci na ulici Radotínské. Při výcviku si vyzkoušeli nejen varianty vytvoření dopravního a útočného vedení, ale taktéž záchranu osob, včetně záchrany z nižších pater pomocí nastavovacího žebříku. Výcvik probíhal v dýchací technice. Fotografie si můžete prohlédnout na Facebooku.

Vloženo 20.7.2015 Pro členy JSDH: CAS32 v provozu
17.7. jsme s CAS32 po nezbytných opravách absolvovali opakovanou STK. Po úspěšném absolvování byla zpět zařazena na výjezd.

Vloženo 13.7.2015 Pro členy JSDH: Výcvik
Dne 18.7. se uskuteční v rámci odborné přípravy nácvik zásahu ve výškové budově. Vzhledem k tomu, že se tak často do obdobného objektu nedostáváme, žádáme tedy členy jednotky o maximální účast.

Vloženo 12.7.2015 Pro členy SDH: Přihlášky na zájezd
Připomínáme členům, že se blíží termín uzávěrky přijímání přihlášek (do 20.7.) na zájezd pořádaný SDH Bílovec dne 19.9.2015.

Vloženo 10.7.2015 Pro členy JSDH: CAS32 mimo provoz
Od včerejška je do odvolání mimo provoz CAS32!!! Po úspěšném absolvování měření emisí neprošla STK.

Vloženo 17.6.2015 Obnovená činnost soutěžního družstva
Po několika letech začíná náš Sbor opět působit na poli soutěžním v kategorii mužů. Výsledky po čtyřech absolvovaných soutěžích tomu zatím napovídají. Je potřeba ještě tvrdě pracovat, aby došlo ke zlepšení.

Vloženo 7.6.2015 Pro členy JSDH: HVZ Holmatro mimo provoz
Od včerejšího dne 6.6. je do odvolání mimo provoz motorová pohonná jednotka HVZ Holmatro.

Vloženo 26.5.2015 Přidána videa
Dnes byla přidána nová videa do sekce Videogalerie.

Vloženo 18.5.2015 Den otevřených dveří na IVC Bílovec
V pátek 15.5. se naše jednotka s CAS24 T815 zúčastnila Dne otevřených dveří na novém Integrovaném výjezdovém centru v Bílovci.
Článek s fotografiemi na serveru www.pozary.cz

Vloženo 3.5.2015 Pohárová soutěž
Po nočním dešti a chladnějším ránu jsme v sobotu od 13 hodin pořádali soutěž v požárním útoku "O pohár starosty města". Na start se postavilo 6 kolektivů žen a 17 kolektivů mužských. Za převážně slunečného počasí o pořadí na předních příčkách zejména mezi muži rozhodly velmi malé rozdíly. Výsledkové listiny ke stažení zde:
Ženy
Muži
Soutěžním družstvům děkujeme za jejich účast.

POZVÁNKA PRO SOUTĚŽNÍ DRUŽSTVA
Dne 2.5. od 13 hodin pořádá náš Sbor již tradiční soutěž o Pohár starosty města Bílovec v požárním útoku. Tímto si dovolujeme pozvat všechny soutěžní družstva. Více na pozvánce zde...
PROPOZICE A PŘIHLÁŠKA

Vloženo 28.4.2015 Celosborová brigáda
V sobotu 25.4. proběhla "Celosborová brigáda". Přestože účast nebyla nijak závratná, hlavní cíl brigády - zprovoznění našeho sportovního areálu na ulici Ostravské - byl splněn. Zúčastněným za odvedenou práci výbor SDH děkuje. Mimo to bylo již v pátek provedeno umytí oken v námi užívané části hasičské zbrojnice.

Pozvánka pro členy: CELOSBOROVÁ BRIGÁDA
V sobotu 25.4.2015 se od 8 hodin koná celosborová brigáda. Výbor sboru žádá členy o maximální účast.

Vloženo 11.4.2015 Výcvik JSDH
V sobotu 11.4. jsme společně s JSDH Starý Jičín a JSDH Příbor absolvovali ve Starojické Lhotě praktický výcvik ve Vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. Každá jednotka měla k dispozici dvě vozidla. Nosným tématem výcviku naší jednotky bylo získání praktických dovedností s do výbavy nově zavedenou sadou Hydraulického vyprošťovacího zařízení. Členové si vyzkoušeli několik variant vnikání do vozidla včetně třídveřového a další související postupy.

Pro členy JSDH: VÝCVIK
V sobotu 11.4.2015 se uskuteční praktický výcvik na vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. Členové dodržte tradiční letně-sobotní čas 8 hodin, neboť odjezd bude v 8:15 a na nikoho se nečeká!!!

Vloženo 6.4.2015 Shromáždění delegátů OSH
V sobotu 21. března 2015 proběhlo v Děrném Shromáždění delegátů sborů OSH Nový Jičín. Mimo zhodnocení činnosti za uplynulé období byly hlavním tématem volby nového vedení OSH na další pětileté období.
Starostou OSH byl opět zvolen pan Stanislav Kotrc. Dva ze tří zvolencýh náměstků jsou našimi členy. Těmito náměstky starosty OSH byli zvoleni Ing.Radomír Fešar a Ing.Tomáš Klos. V dalším funkčním období budou na úrovní okresního vedení zastoupení v odborných radách naši členové Jan Kuzma v odborné radě prevence a Stanislav Fešar v odborné radě velitelů.
Článek s fotografiemi na serveru www.oshnj.cz

Vloženo 6.4.2015 Pro členy JSDH: Nové HVZ v provozu
Členové JSDH, kteří se nezúčastnili sobotního školení, upozorňujeme na zařazení nového HVZ do výjezdu. Nutno se seznámit urychleně s obsluhou - návody přístupné na stanici.

Vloženo 21.2.2015 Výcvik na ledu
Dnes proběhl praktický výcvik členů naší jednotky s námětem záchrany osob ze zamrzlých vodních hladin. Počasí výcviku přálo a za svitu slunečních paprsků si členové vyzkoušeli teorií získané poznatky v praxi.

Pro členy JSDH: Výcvik
V sobotu 21.2. se uskuteční výcvik jednotky na zamrzlé vodní hladině. Odjezd členů JSDH v 9:00. Na nikoho se nebude čekat!

Vloženo 14.2.2015 Plán odborné přípravy
V sekci Dokumenty ke stažení doplněn Plán odborné přípravy na rok 2015.

Vloženo 14.2.2015 Kalendář soutěží okresu Nový Jičín
V sekci Dokumenty ke stažení přidán volně ke stažení kalendář soutěží na rok 2015 konaných na území okresu Nový Jičín.

Vloženo 27.1.2015 Ustavující schůze výboru
Včera 26.1. v 18 hodin se sešel nově zvolený výbor našeho Sboru. Schůze se zúčastnilo 8 členů výboru, další 3 byli omluveni a dále se zúčastnil předseda kontrolní a revizní rady. Schůzi zahájil "končící starosta" Radomír Fešar seznámením se zápisem volební komise. Jedním z prvních úkolů bylo obsazení funkcí v novém výboru SDH Bílovec, který bude pracovat v novém volebním období v tomto složení:
Starosta: Ing.Radomír Fešar
1.náměstek starosty: Ing.Tomáš Klos
2.náměstek starosty, hospodář-pokladní: Lenka Semenyšinová
Jednatel: Mgr.Petra Ticháčková
Velitel SDH: Ing.Tomáš Fešar
Preventista: Jan Kuzma
Strojník: Tomáš Ticháček
Materiálně-technické zabezpečení: Radek Hrbáček
Členové: Miloš Semenyšín, Roman Solnický, Jaromír Wolf

Po volbě výboru následovalo vyhodnocení Výroční valné hromady.

Vloženo 24.1.2015 Výroční valná hromada
V sobotu 17.1. se uskutečnila výroční valná hromada našeho Sboru. Před oficálním zahájením proběhly volby do orgánů Sboru a kandidátů do vyšších orgánů SH ČMS. Po oficiálním zahájení, už i s účastí pozvaných hostů, byly předneseny zprávy o činnosti sboru, mladých hasičů, jednotky, prevence a zpráva revizní. Před diskuzí však jednání narušil poplach pro členy jednotky, z nichž 6 vyjelo na pokyn KOPIS k nahlášené události. Po diskuzi proběhlo, už i s navrátívšimi se hasiči od výjezdu, hlasování o usnesení a ukončení oficiálního jednání. Následovalo tradiční pohoštění a volná zábava s tombolou.

Vloženo 20.1.2015 VW má konečně STK
Včera 19.1. jsme absolvovali opakovanou STK s dopravním automobilem Volkswagen. Po tom co jsme 8.1. neuspěli - špatná barva v technickém průkazu - tak po přepsání v registru vozidel byla opakovaná STK již fomalitou.

PRO ČLENY: Pozvánka na VVH
V sobotu 17.1.2015 se od 14 hodin uskuteční výroční Valná hromada našeho SDH, včetně voleb do výboru SDH a kandidátů na funkce ve vyšších orgánech SH ČMS. Po ukončení Valné hromady bude pokračovat tradiční volná zábava s tombolou. Více v pozvánce.

Vloženo 10.1.2015 PRO ČLENY JSDH: CAS32 zprovozněna
CAS32 provizorně zprovozněna, AKU připojeny na nabíječku. Nutno odpojit před výjezdem!!!

Vloženo 9.1.2015 PRO ČLENY JSDH: CAS32 mimo provoz
CAS32 mimo provoz, bez AKU, tyto použity ke zprovoznění CAS24.